Duszpasterstwo Środowisk Twórczych
Archidiecezji Warszawskiej

2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 13.03.2022

 1. W dzisiejszą niedzielę (13.03) przypada 9. rocznica wyboru Papieża Franciszka. Dziękujmy za niego Bogu i pamiętajmy o nim w naszej modlitwie.

Z tej okazji w jutrzejszy poniedziałek (14.03) o godz. 18.00
w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie-Wilanowie, zostanie odprawiona uroczysta Msza święta z udziałem Episkopatu Polski
w intencji Papieża Franciszka
. Mszy świętej będzie przewodniczył Nuncjusz Apostolski w Polsce, Arcybiskup Salvatore Pennacchio.

 

 1. Na stronie Caritas Archidiecezji Warszawskiej w zakładce Solidarni z Ukrainą jest zamieszczony wykaz potrzebnych produktów dla poszkodowanych w czasie wojny w Ukrainie. Zebrane dary można dostarczyć posegregowane, w kartonach z opisem, co zawierają, do magazynu przy schronisku Przystań, ul. Wolska 172 w Warszawie w godz. 9.00-20.00, każdego dnia tygodnia.

 

 1. Rekolekcje wielkopostne w naszym Duszpasterstwie odbędą się
  w dniach 7-9 kwietnia (od czwartku do soboty przed Niedzielą Palmową). O godz. 18.00 – Msza św. rekolekcyjna; po Mszy św. katechezy wielkopostne głosić będzie biblistka – dr hab. Barbara Strzałkowska, profesor UKSW.

 

 1. Serdecznie zapraszamy chętnych do włączenia się w śpiew w czasie Triduum Paschalnego. Poszukujemy Pań i Panów w wieku 18-40 lat. Pierwsza próba odbędzie się w przyszłą niedzielę (20.03)
  o godz. 18.00
  (zaraz po Mszy św. o godz. 17.00) w lewej nawie kościoła. Zapraszamy!

 

 1. W przyszłą niedzielę (20.03) zapraszamy do Teatru Narodowego na kolejny Ostry Dyżur Poetycki z honorowym udziałem aktorów dobrodziejów. Dochód ze spektaklu przeznaczamy na wsparcie psychiatrii dziecięcej w Polsce.

Copyright © 2012 DŚT Warszawa. All Rights Reserved