Duszpasterstwo Środowisk Twórczych
Archidiecezji Warszawskiej

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY – 12.06.2022

1. W najbliższy czwartek (16.06) obchodzimy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). W katedrze warszawskiej o godz. 10.00 rozpocznie się Msza św., po której na ulice stolicy wyruszy centralna procesja eucharystyczna. Ze względu na centralną procesję Bożego Ciała Msze św. w naszym kościele w czwartek będą sprawowane o godz. 13.00 i 17.00.
Nie będzie Mszy św. o godz. 10.30.

2. W najbliższy piątek (17.06) w liturgii obchodzimy uroczystość św. Alberta Chmielowskiego, patrona naszego kościoła i duszpasterstwa. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00.

3. W najbliższy wtorek wykładem prof. Barbary Strzałkowskiej kończy się tegoroczny cykl wykładów Akademii Ikony. Na otwarcie wystawy ikon, powstałych na naszych warsztatach zapraszamy w piątek po Mszy św. o godz. 17.00, w patronalną uroczystość św. Brata Alberta.

4. W dzisiejszą niedzielę (12.06) o godz. 19.00 na placu Zamkowym odbędzie się Koncert „Miastu i Światu”. Wydarzenie będzie muzycznym dziękczynieniem za wolność. Jest inspirowane papieskim przesłaniem pokojowym o przemianie w Polsce i Europie, a jednocześnie kontynuacją papieskiej modlitwy o Ducha Świętego i dar pokoju, szczególnie w jedności z naszymi Siostrami i Braćmi na Ukrainie. Ponad 100-osobowy zespół wykonawczy poprowadzą: Hubert Kowalski, Leopold Twardowski oraz Piotr Pałka. Koncert będzie finałem VII edycji rekolekcji i warsztatów muzycznych pn. Muzykolekcje o Świetle, odbywających się w parafii św. Jakuba Apostoła na warszawskiej Ochocie.

5. Wydarzenia kulturalne w naszym Duszpasterstwie:

  • Dziś (12.06) o godz. 18.00 zapraszamy na Wieczór Kameralny. Wystąpią: Danuta Stawiarz – flet, Joanna Dec – flet, Zofia Piasecka – flet oraz kwartet
    w składzie: Milena Kurpińska – skrzypce, Agata Majchrzak – altówka, Anna Fender – wiolonczela, Marianna Waszkiewicz – fortepian. W programie:
    Burton, W.A. Mozart, A. Joliet, G. Faure.

 

  • W przyszłą niedzielę (19.06) o godz. 18.00 zapraszamy na spektakl poetycko-muzyczny (do muzyki J.S. Bacha), poświęcony św. Pawłowi Apostołowi: „W drodze do Damaszku”, współtworzony przez Jerzego Binkowskiego (poezja) i Marię Skurjat-Silvę (fortepian).

Copyright © 2012 DŚT Warszawa. All Rights Reserved