Duszpasterstwo Środowisk Twórczych
Archidiecezji Warszawskiej

27 NIEDZIELA ZWYKŁA – 02.10.2022

  1. Można zapisać się jeszcze do Akademii Ikony na warsztaty pisania ikon: kurs roczny – wstępny i trzyletni. Więcej informacji na:  www.akademiaikony.pl

 

  1. Zapraszamy na spotkania medytacji chrześcijańskiej prowadzonej przez WCCM (Światowa Wspólnota Medytacji Chrześcijańskiej) w środy o godz. 18.00 – wejście z Placu Teatralnego do prawej nawy kościoła.

 

  1. Nasz chór Cantus Środowisk Twórczych zaprasza do współpracy osoby w przedziale wiekowym 18-40. Chór śpiewa na niedzielnych Mszach św. o godz. 17.00, a próby odbywają się w niedzielę o godz. 15.30 w lewej nawie kościoła.

 

  1. W niedzielę za dwa tygodnie (16.10) o godz. 12.00 zapraszamy do Teatru Narodowego na kolejny „Ostry Dyżur Poetycki” z udziałem aktorów dobrodziejów. Bilety można nabyć w kasie Teatru Narodowego. Dochód ze spektaklu przeznaczamy na rzecz Hospicjum Most do Nieba im. Bł. Michała Sopoćko.

 

  1. Jest już nowy, jesienny numer WIĘZI.

W dziale kultury wywiad z Iwanem Wyrypajewem, wspaniałym dramaturgiem i reżyserem teatralnym (od maja z obywatelstwem polskim, zrzekł się rosyjskiego). Rozmowę prowadzą Paweł Dobrowolski i Sebastian Duda. Temat: Prywatna duchowość w sztuce.

Jest też znakomity esej prof. Krzysztofa Biedrzyckiego, w którym analizuje literackie zmagania z duchowością we współczesnej literaturze. Są wiersze ukraińskiej poetki Liny Kostenko i Karola Krzysztofa Boska. W dziale religijnym polecamy tekst Marka Kity: „Pogorzelisko spod znaku nadziei”. Oprócz tego również autorzy: Marcin Kędzierski o „świętej codzienności w szpitalu polowym”, Sebastian Duda i Michał Gołębiowski.

W dziale: „Społeczeństwo” – temat: „Co zachodni intelektualiści widzą w Rosji”. Profesor Andrzej Friszke opowiada o historii pacyfizmu. Michał Sutowski, poddaje krytycznej analizie postawę lewicy europejskiej i pyta: „Co takiego lewica może widzieć w Rosji” .

Szczególnie polecamy tekst Bartosza Bartosika o stosunku zachodnich katolików i Watykanu do wojny ukraińskiej. Jest też wiele innych tekstów w tym numerze WIĘZI, a na koniec jak zawsze świetny felieton Jerzego Sosnowskiego, tym razem pod bardzo przewrotnym tytułem: „Żeby wszyscy byli szczęśliwi”.

Copyright © 2012 DŚT Warszawa. All Rights Reserved