Duszpasterstwo Środowisk Twórczych
Archidiecezji Warszawskiej

32 NIEDZIELA ZWYKŁA – 06.11.2022

  1. W przyszłą niedzielę (13.11), w Kościele Powszechnym obchodzimy Światowy Dzień Ubogich. W tym roku obchodzimy go pod hasłem Chrystus dla was stał się ubogim (por. 2 Kor 8, 9). Z tej okazji
    w kościołach przeprowadzane są zbiórki na rzecz ubogich.

 

W naszym kościele chcemy wesprzeć ofiarami Fundację Kasisi. Kasisi to miejscowość w Zambii, w której znajduje się sierociniec dla dzieci. Wyjątkowe miejsce, w którym dzieci porzucone przez rodziców, chore na
AIDS i osierocone mają swój nowy, prawdziwy dom. Prowadzą go siostry zakonne ze Zgromadzenia Służebniczek Maryi Panny Niepokalanie Poczętej z polskiej Starej Wsi. Potrzeby misji są ogromne: trzeba zapewnić jedzenie, leki, ubranie i możliwość nauki ponad 200 dzieciom. Duża część z nich wymaga stałej opieki medycznej i rehabilitacji, pozostałe potrzebują jedynie miłości i wsparcia.

Dom Dzieci Kasisi od lat cieszy się rosnącym uznaniem, a przez władze wskazywany jest jako wzorowa placówka w kraju.

W 2013 r. powstała Fundacja Kasisi, aby zapewnić siostrom wsparcie w opiece nad dzieciakami. Opiera ona swoje działania na crowdfundingu –  modlitewnym, emocjonalnym i finansowym. „Nie prosimy niewielu o wiele, wierzymy w siłę wielu dających odrobinę” – to dewiza Fundacji. Wysłuchamy też świadectwa Jamesa, wychowanka Kasisi, który opowie o tym miejscu.

 

  1. W przyszłą niedzielę (13.11) o godz. 18.00 zapraszamy na Wieczór Kameralny. Trio smyczkowe Canone All’Unisono: Magdalena Szczepanowska – skrzypce, Piotr Nowicki (gościnnie) – altówka i Piotr Hausenplas – wiolonczela. W programie m. in. Bach, Beethoven, Dworak, Skoryk.

Copyright © 2012 DŚT Warszawa. All Rights Reserved