Duszpasterstwo Środowisk Twórczych
Archidiecezji Warszawskiej

33 NIEDZIELA ZWYKŁA – 13.11.2022

  1. W dzisiejszą niedzielę (13.11), obchodzimy w Kościele Światowy Dzień Ubogich. Jego tegoroczne hasło:Chrystus dla was stał się ubogim(por. 2 Kor 8, 9).

 

W naszym kościele chcemy wesprzeć ofiarami Fundację Kasisi. Kasisi to miejscowość w Zambii, w której znajduje się sierociniec dla dzieci. Wyjątkowe miejsce, w którym dzieci porzucone przez rodziców, chore na AIDS i osierocone mają swój nowy, prawdziwy dom. Prowadzą go siostry zakonne ze Zgromadzenia Służebniczek Maryi Panny Niepokalanie Poczętej z polskiej Starej Wsi. Potrzeby misji są ogromne: trzeba zapewnić jedzenie, leki, ubranie i możliwość nauki ponad 200 dzieciom. Duża część z nich wymaga stałej opieki medycznej i rehabilitacji, pozostałe potrzebują jedynie miłości i wsparcia.

Dom Dzieci Kasisi od lat cieszy się rosnącym uznaniem, a przez władze wskazywany jest jako wzorowa placówka w kraju.

W 2013 r. powstała Fundacja Kasisi, aby zapewnić siostrom wsparcie w opiece nad dzieciakami. Opiera ona swoje działania na crowdfundingu –  modlitewnym, emocjonalnym i finansowym. „Nie prosimy niewielu o wiele, wierzymy w siłę wielu dających odrobinę” – to dewiza Fundacji.

 

  1. Ogłoszenia kulturalne:

 

+ Dziś (13.11) o godz. 18.00 zapraszamy na Wieczór Kameralny.
Trio smyczkowe Canone All’Unisono: Magdalena Szczepanowska – skrzypce, Piotr Nowicki (gościnnie) – altówka i Piotr Hausenplas – wiolonczela. W programie m. in. Bach, Beethoven, Dworak, Skoryk.

 

+ W przyszłą niedzielę (20.11) o godz. 18.00 zapraszamy na Wieczór Kameralny „Preghiera”. Wystąpi Accademia Dell’Arco. W programie utwory Haendla, Bacha, Wieniawskiego i Kreislera.

 

Copyright © 2012 DŚT Warszawa. All Rights Reserved