Duszpasterstwo Środowisk Twórczych
Archidiecezji Warszawskiej

Pielgrzymka do Izraela i Jordanii

15.04 – środa, godz. 6.00 – zbiórka na lotnisku Okęcie w Warszawie i odprawa paszportowo-celna; godz. 9.10 – odlot samolotu El Al do Tel Awiwu; godz. 13.55 czasu lokalnego – lądowanie w Tel Awiwie; AIN KAREM – sanktuarium Nawiedzenia (Msza św.); przejazd do BETLEJEM i zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg w Betlejem.

16.04. – czwartek: BETLEJEM: Bazylika Narodzenia (Msza św.), nawiedzenie Groty Narodzenia; Grota Mleczna; obiad; Pole Pasterzy, Kościół św. Piotra o Pianiu Koguta („In Gallicantu”) w Jerozolimie, kolacja i nocleg w Betlejem.

17.04. – piątek: BETLEJEM – NAZARET; CEZAREA NADMORSKA (teren wykopalisk i akwedukt rzymski), HAJFA: sanktuarium „Stella Maris”; NAZARET – obiad, Bazylika Zwiastowania NMP (Msza św.); KANA GALILEJSKA; przejazd do TYBERIADY i zakwaterowanie w hotelu; kolacja i nocleg w Tyberiadzie.

18.04. – sobota: GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW (Msza św.); TABGHA (sanktuarium Rozmnożenia Chleba i Ryb oraz kościół Prymatu Piotra); KAFARNAUM („Miasto Jezusa”); rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim do EN GEV – tam obiad („ryba św. Piotra”); kolacja i nocleg w Tyberiadzie.

19.04. – niedziela: GÓRA TABOR (Góra Przemienienia Jezusa; Msza św.); przejazd na przejście graniczne Izraela z Jordanią; przejazd do AMMANU, w drodze: JERASH (staroż. GERAZA), obiad; potok JABBOK (miejsce walki Jakuba z Aniołem), kolacja i nocleg w Ammanie.

20.04. – poniedziałek: AMMAN (cytadela i City Tour), GÓRA NEBO (miejsce śmierci Mojżesza i widok na Ziemię Obiecaną; Msza św.), MADABA („Miasto mozaik” z najstarszą zachowaną mozaikową mapą Ziemi Świętej), obiad; przejazd do Petry, kolacja i nocleg w Petrze.

21.04. – wtorek: PETRA (starożytna stolica Nabatejczyków, turystyczna perła Jordanii; Msza św. w ruinach kościoła bizantyjskiego), obiad; przejazd do Akaby, kolacja i nocleg w Akabie.

22.04. – środa: AKABA – JEROZOLIMA; poranna Msza św. w hotelu; po śniadaniu przejście graniczne Jordanii z Izraelem; akwarium z fauną i florą Morza Czerwonego oraz obiad; podróż wzdłuż Araba nad MORZE MARTWE; przejazd do JEROZOLIMY i zakwaterowanie w hotelu; kolacja i nocleg w Jerozolimie.

23.04. – czwartek: JEROZOLIMA: Sanktuaria Góry Oliwnej: „Dominus Flevit”, Getsemani (Bazylika i Ogrójec, Msza św.); obiad; Muzeum i Miejsce Pamięci Yad Vashem; Knesset i Menora – symbol Izraela, kolacja i nocleg w Jerozolimie.

24.04. – piątek: JEROZOLIMA – Kościół św. Anny i Sadzawka Owcza; Klasztor Biczowania; wspólna Droga Krzyżowa na jerozolimskiej Via Dolorosa, Lithostrotos i Bazylika Grobu Pańskiego; obiad; chrześcijański Syjon: Wieczernik (Msza św.), Bazylika Zaśnięcia NMP; Stare Miasto – Dzielnica Żydowska („Cardo”), Ściana Płaczu; kolacja i nocleg w Jerozolimie.

25.04. – sobota: BETANIA (miejsce wskrzeszenia Łazarza, Msza św.); miejsce chrztu Jezusa nad Jordanem (jeżeli sytuacja polityczna pozwoli); przejazd do QUMRAN (zwiedzanie ruin); obiad; MORZE MARTWE – możliwość kąpieli; powrót do Jerozolimy, kolacja i nocleg w Jerozolimie.

26.04. – niedziela: pakowanie, kościół „Pater Noster” na Górze Oliwnej (Msza św.), czas wolny na Starym Mieście w Jerozolimie; obiad; godz. 13.30 – przejazd na lotnisko Ben Guriona w TEL AWIWIE; odprawa paszportowo-celna; godz. 18.30: odlot samolotu do Warszawy; godz. 21.30 lądowanie w Warszawie i zakończenie pielgrzymki.

Copyright © 2012 DŚT Warszawa. All Rights Reserved