Duszpasterstwo Środowisk Twórczych
Archidiecezji Warszawskiej

PIELGRZYMKA DO ZIEMI ŚWIĘTEJ

PIELGRZYMKA DO ZIEMI ŚWIĘTEJ

DŚT

23-30.05.2018

 

  1. 23.05 środa – godz. 6.00 – zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie i odprawa paszportowo-celna; godz. 9.15 – odlot samolotu El-Al do Tel Awiwu, Msza św. w EIN KAREM, przejazd do Betlejem, tam kolacja i nocleg.
  2. 24.05 czwartek – BETLEJEM: Bazylika Narodzenia, Grota Mleczna i Pole Pasterzy, obiad; Muzeum i Miejsce Pamięci Yad Va-Shem w Jerozolimie; Kneset i Menora – symbol Izraela; kolacja i nocleg w Betlejem.
  3. 25.05 piątekBETLEJEM – TYBERIADA; CEZAREA NADMORSKA (teren wykopalisk i akwedukt rzymski), HAJFA: sanktuarium „Stella Maris”; NAZARET – obiad, Bazylika Zwiastowania NMP; KANA GALILEJSKA; kolacja i nocleg w Tyberiadzie.
  4. 26.05 sobota – GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW; TABGHA (sanktuarium Rozmnożenia Chleba i Ryb oraz kościół Prymatu Piotra), KAFARNAUM („Miasto Jezusa”), rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim, obiad („ryba św. Piotra”); kolacja i nocleg w Tyberiadzie.
  5. 27.05 niedziela – GÓRA TABOR (Góra Przemienienia Jezusa); podróż do Jerozolimy; JERYCHO – obiad; MORZE MARTWE – kąpiel; kolacja i nocleg w Jerozolimie.
  6. 28.05 poniedziałek – JEROZOLIMA: sanktuaria Góry Oliwnej: „Dominus Flevit”, Getsemani (Bazylika Konania i Ogrójec); kościół „Pater Noster”; obiad; kościół św. Anny i Sadzawka Owcza; wspólna Droga Krzyżowa na jerozolimskiej Via Dolorosa, Lithostrotos i Bazylika Grobu Pańskiego, kolacja i nocleg w Jerozolimie.
  7. 29.05 wtorek – JEROZOLIMA – Chrześcijański Syjon: Kościół św. Piotra o Pianiu Koguta („In Gallicantu”), Wieczernik, Bazylika Zaśnięcia NMP; Stare Miasto – Dzielnica Żydowska („Cardo”),  Ściana Płaczu; obiad; BETANIA – Sanktuarium Wskrzeszenia Łazarza; kolacja i nocleg w Jerozolimie.
  8. 30.05 środa – Msza św. po śniadaniu i czas wolny w Starym Mieście (Bazylika Grobu Bożego); ok. godz. 12.00 – wyjazd na lotnisko Ben Guriona w TEL AWIWIE; odprawa paszportowo-celna; godz. 17.15: odlot samolotu EL AL do Warszawy; godz. 20.10 lądowanie w Warszawie i zakończenie pielgrzymki. 

Copyright © 2012 DŚT Warszawa. All Rights Reserved