Duszpasterstwo Środowisk Twórczych
Archidiecezji Warszawskiej

Pielgrzymka do Ziemi Świętej /komplet uczestników/

3-14 lipca 2020
Pielgrzymka Duszpasterstwa Środowisk Twórczych
z prof. Barbarą Strzałkowską i ks. Grzegorzem Michalczykiem

 

 3.07.2020 (piątek); godz. 6.50 – zbiórka na lotnisku Okęcie w Warszawie i odprawa paszportowo-celna; godz. 10.10 – odlot samolotu linii El Al do Tel Awiwu; godz. 14.50 czasu lokalnego – lądowanie w Tel Awiwie; AIN KAREM – sanktuarium Nawiedzenia (Msza św.); przejazd do BETLEJEM i zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg w Betlejem.

4.07.2020 (sobota); BETLEJEM, Bazylika Narodzenia (Msza św.), nawiedzenie Groty Narodzenia; Grota Mleczna; obiad; Pole Pasterzy; następnie – jeśli będzie możliwość – HERODION (starożytna twierdza Heroda Wielkiego); kolacja i nocleg w Betlejem.

5.07.2020 (niedziela); BETLEJEM – TYBERIADA, przejazd do CEZAREI NADMORSKIEJ – starożytny port, miasto i akwedukt rzymski; HAJFA: sanktuarium „Stella Maris”; przejazd do NAZARETU, obiad; Bazylika Zwiastowania (Msza św.); KANA GALILEJSKA, przejazd do TYBERIADY i zakwaterowanie w hotelu; kolacja i nocleg w Tyberiadzie.

6.07.2020 (poniedziałek); GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW (Msza św.); TABGHA (sanktuarium Rozmnożenia Chleba i Ryb oraz kościół Prymatu Piotra); KAFARNAUM („Miasto Jezusa”); rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim – obiad („ryba św. Piotra”); przejazd do KOROZAIN (miasto wspominane w Ewangeliach, ze słynną synagogą); kolacja i nocleg
w Tyberiadzie.

7.07.2020 (wtorek); Msza św.; przejazd do CEZAREI FILIPOWEJ (inaczej Banias – jedno ze źródeł rzeki Jordan): zwiedzanie wykopalisk, obiad, spacer od źródeł Jordanu do wodospadów – ok. godzinny spacer; dobre buty); widok na twierdzę NIMROD (twierdza z czasów krzyżowców); przejazd przez Golan (jeśli sytuacja pozwoli), kolacja i nocleg w Tyberiadzie.

8.07.2020 (środa); TYBERIADA – ARAD lub BEER SZEWA. GÓRA TABOR (Góra Przemienienia Jezusa; Msza św.); przejazd do JERYCHA – najstarszego miasta świata, tam obiad; przejazd kolejką linową na MASADĘ, zwiedzanie twierdzy Heroda; przejazd do Arad i zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg w Arad.

9.07.2020 (czwartek); „dzień na pustyni”; Msza św.; poranny przejazd do wąwozu EIN AVDAT spacer wzdłuż sadzawek w oazie (w zależności od pogody; ok. dwugodzinny spacer; dobre buty), przejazd do MAKTESZ RAMON – widok na największy krater geologiczny na świecie; obiad „piknikowy”; AVDAT (ruiny okazałego miasta nabatejskiego na Pustyni Negev); kolacja i nocleg w Arad.

10.07.2020 (piątek); ARAD lub BEER SZEWA – JEROZOLIMA. BEER-SZEWA (Msza św.), zwiedzanie terenu wykopalisk starożytnego miasta, przejazd do ruin biblijnego LAKHISZ, obiad „piknikowy”; przejazd do SOREQ – niezwykłe jaskinie (stalaktyty, stalagmity); przejazd do JEROZOLIMY i zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg w Jerozolimie.

11.07.2020 (sobota); JEROZOLIMA. Sanktuaria Góry Oliwnej: „Dominus Flevit”, Getsemani (Bazylika i Ogrójec, Msza św.); Kościół św. Piotra o Pianiu Koguta („In Gallicantu”); obiad; wspólna Droga Krzyżowa na jerozolimskiej Via Dolorosa, Lithostrotos i Bazylika Grobu Pańskiego; kolacja i nocleg w Jerozolimie.

12.07.2020 (niedziela); JEROZOLIMA. Miasto Dawida (najstarsza część Jerozolimy)
i tunel Ezechiasza; Muzeum i Miejsce Pamięci Yad Vashem Knesset i Menora – symbol Izraela; obiad; Chrześcijański Syjon: Wieczernik, Bazylika Zaśnięcia NMP; Stare Miasto – Dzielnica Żydowska („Cardo”), Ściana Płaczu; kolacja i nocleg w Jerozolimie.

13.07.2020 (poniedziałek); BETANIA (miejsce wskrzeszenia Łazarza, Msza św.); przejazd do miejsca chrztu Jezusa, a następnie do QUMRAN (zwiedzanie ruin i obiad); MORZE MARTWE – możliwość kąpieli; powrót do Jerozolimy, kolacja i nocleg w Jerozolimie

14.07.2020 (wtorek); Kościół św. Anny i Sadzawka Owcza; (Msza św.), krótki czas wolny na Starym Mieście w Jerozolimie; ok 12.30 – wyjazd na lotnisko Ben Guriona w TEL AWIWIE; odprawa paszportowo-celna; godz. 18.30 czasu lokalnego: odlot samolotu do Warszawy; godz. 21.10 czasu polskiego lądowanie w Warszawie i zakończenie pielgrzymki.

 

 

Zapewniamy: przeloty samolotem, przejazdy klimatyzowanym autokarem, pełne wyżywienie (3 posiłki dziennie), noclegi w hotelach (pokoje 2-osobowe z łazienkami), opłaty wstępu do zwiedzanych obiektów, ubezpieczenie, opiekę przewodniczki i duszpasterza, Mszę świętą.

Copyright © 2012 DŚT Warszawa. All Rights Reserved