Duszpasterstwo Środowisk Twórczych
Archidiecezji Warszawskiej

Pielgrzymka do Ziemi Świętej

W dn. 3-15 sierpnia tego roku organizujemy 13-dniową pielgrzymkę do Ziemi Świętej

Program do pobrania w formacie .pdf


 1. 6.30 – zbiórka na lotnisku Okęcie w Warszawie i odprawa paszportowo-celna; godz. 9.45 – odlot samolotu linii El Al do Tel Awiwu; godz. 14.30 czasu lokalnego – lądowanie w Tel Awiwie; AIN KAREM – sanktuarium Nawiedzenia (Msza św.); przejazd do BETLEJEM i zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg w Betlejem.
 2. BETLEJEM, Bazylika Narodzenia (Msza św.), nawiedzenie Groty Narodzenia; Grota Mleczna; obiad; Pole Pasterzy, HERODION (starożytna twierdza Heroda Wielkiego), kolacja i nocleg w Betlejem.
 3. BETLEJEM – TYBERIADA, przejazd do CEZAREI NADMORSKIEJ – starożytny port, miasto i akwedukt rzymski; HAJFA: sanktuarium „Stella Maris”; przejazd do NAZARETU, obiad; Bazylika Zwiastowania (Msza św.); KANA GALILEJSKA, przejazd do TYBERIADY i zakwaterowanie w hotelu; kolacja i nocleg w Tyberiadzie.
 4. GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW (Msza św.); TABGHA (sanktuarium Rozmnożenia Chleba i Ryb oraz kościół Prymatu Piotra); KAFARNAUM („Miasto Jezusa”); rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim do EN GEV – tam obiad („ryba św. Piotra”); przejazd do KOROZAIN (miasto wspominane w Ewangeliach, ze słynną synagogą); kolacja i nocleg w Tyberiadzie.
 5. (Msza św.); przejazd do CEZAREI FILIPOWEJ (inaczej Banias – jedno ze źródeł rzeki Jordan): zwiedzanie wykopalisk, obiad, spacer od źródeł Jordanu do wodospadów – godzinny spacer; dobre buty); widok na twierdzę NIMROD (twierdza z czasów krzyżowców); przejazd przez Golan, kolacja i nocleg w Tyberiadzie.
 6. TYBERIADA – ARAD lub BEER SZEWA. GÓRA TABOR (Góra Przemienienia Jezusa; Msza św.); przejazd do JERYCHA – najstarszego miasta świata, tam obiad, przejazd na MASADĘ, zwiedzanie twierdzy Heroda; przejazd do Arad lub Beer-Szewy i zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg w Arad lub Beer-Szewie.
 7. „dzień na pustyni”; poranny przejazd do wąwozu EIN AVDAT spacer wzdłuż sadzawek w oazie (w zależności od pogody; ok. trzygodzinny spacer; dobre buty), obiad-piknik, przejazd do MAKTESZ RAMON – widok na największy krater geologiczny na świecie, AVDAT (ruiny okazałego miasta nabatejskiego na Pustyni Negev); Msza św.; kolacja i nocleg w Arad lub Beer-Szewie.
 8. ARAD lub BEER SZEWA – JEROZOLIMA. BEER-SZEWA (Msza św.), zwiedzanie terenu wykopalisk starożytnego miasta, przejazd do ruin biblijnego LAKHISZ, obiad-piknik; przejazd do SOREQ – niezwykłe jaskinie (stalaktyty, stalagmity); przejazd do JEROZOLIMY i zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg w Jerozolimie.
 9. JEROZOLIMA. Sanktuaria Góry Oliwnej: „Dominus Flevit”, Getsemani (Bazylika i Ogrójec, Msza św.); obiad; Muzeum i Miejsce Pamięci Yad Vashem Knesset i Menora – symbol Izraela, kolacja i nocleg w Jerozolimie.
 10. JEROZOLIMA. Kościół św. Anny i Sadzawka Owcza; Klasztor Biczowania (Msza św.); wspólna Droga Krzyżowa na jerozolimskiej Via Dolorosa, Lithostrotos i Bazylika Grobu Pańskiego, obiad; po obiedzie powrót do dzielnicy chrześcijańskiej i Bazyliki Grobu Pańskiego na spokojną modlitwę; kolacja i nocleg w Jerozolimie.
 11. JEROZOLIMA. Chrześcijański Syjon: Kościół św. Piotra o Pianiu Koguta („In Gallicantu”), Wieczernik (Msza św.), Bazylika Zaśnięcia NMP; Stare Miasto – Dzielnica Żydowska („Cardo”), Ściana Płaczu; obiad; Miasto Dawida (najstarsza część Jerozolimy) i tunel Ezechiasza; kolacja i nocleg w Jerozolimie.
 12. BETANIA (miejsce wskrzeszenia Łazarza, Msza św.); przejazd do miejsca chrztu Jezusa, a następnie do QUMRAN (zwiedzanie ruin i obiad); MORZE MARTWE – możliwość kąpieli; powrót do Jerozolimy, kolacja i nocleg w Jerozolimie.
 13. pakowanie, kościół „Pater Noster” na Górze Oliwnej (Msza św.), czas wolny na Starym Mieście w Jerozolimie; obiad; o 15.00 – wyjazd na lotnisko Ben Guriona w TEL AWIWIE; odprawa paszportowo-celna; godz. 20.00 czasu lokalnego: odlot samolotu do Warszawy; godz. 23.00 czasu polskiego lądowanie w Warszawie i zakończenie pielgrzymki.

Copyright © 2012 DŚT Warszawa. All Rights Reserved