Duszpasterstwo Środowisk Twórczych
Archidiecezji Warszawskiej

PIELGRZYMKA NA CYPR 9-16.09.2017

1 DZIEŃ

Spotkanie na lotnisku Warszawa – Okęcie o godz. 20:00. Wylot do Larnaki o godz. 22:30, przylot o godz. 02:55. Transfer do hotelu w Limassol.

2 DZIEŃ

Śniadanie. Przejazd do LEFKARY, miejscowości znanej z rzemiosła, koronek i architektury. Czas wolny. Następnie LARNAKA, zobaczymy kościół bizantyjski Kiti wraz z pięknymi mozaikami z VI wieku. Zobaczymy również Grób św.Łazarza. Lunch. Przejazd do Kościoła Stravrovouni, gdzie znajdują się relikwie św.Krzyża (wejście do kościoła dostępne tylko dla mężczyzn). Powrót do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

3 DZIEŃ

Śniadanie. Przejazd do PAFOS, po drodze zatrzymamy się w miejscu narodzin Afrodyty. W PAFOS zobaczymy ruiny wczesnochrześcijańskiej Bazyliki, Pręgierz św.Pawła. Następnie Klasztor św.Neofity, w którym znajdują się freski z XII – XV w. Lunch. Zwiedzimy Dom Dionizosa wraz z zabytkowymi mozaikami z okresu II – V w. ukazującymi sceny z greckiej mitologii. Czas wolny w niezwykle malowniczym porcie Pafos. Powrót do Limassol. Obiadokolacja i nocleg.

4 DZIEŃ

Śniadanie. Przejazd na teren starego miasta w Limassol. Zwiedzanie zamku średniowiecznego, czas wolny. Przejazd do KOURION, zwiedzanie teatru i łaźni rzymskich, mozaiki z V wieku, Bazylika z Baptysterium, Dom Eustoliosa. Przejazd do OMODOS. Lunch. Zwiedzanie Klasztoru św.Krzyża z XVIII w. Udamy się na tereny słynące z produkcji win, wizyta w winnicy połączona z degustacją. Powrót do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

5 DZIEŃ

Śniadanie. Przejazd w GÓRY TROODOS. Zwiedzanie Klasztoru św.Jana,miejsca, gdzie św.Paweł i Barnaba ochrzcili św. Heraclidiosa, następnie zwiedzanie największego Klasztoru na wyspie – KYKKO, gdzie zobaczymy ikonę NMP namalowaną przez św.Łukasza. Nawiedzimy także grób Arcybiskupa Makariosa. Lunch. Przejazd do Kościoła Agios Nikolaus tis Stegis /Kościół wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO/. Powrót do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

6 DZIEŃ

Śniadanie. Wyjazd do NIKOZJI. Zwiedzanie Katedry św.Jana oraz Muzeum Bizantyjskiego z VIII – XVIII w. Spacer po mieście. Lunch. Przejście na północną część miasta, zwiedzanie Katedry św.Mądrości. Powrót do hotelu w Limassol. Obiadokolacja, nocleg.

7 DZIEŃ

Śniadanie. Wyjazd na północ Cypru do średniowiecznego miasta FAMAGUSTA, zwiedzanie murów weneckich oraz Kościoła św.Mikołaja, zobaczymy także ruiny Kościoła św.Jerzego oraz Kościoł św.Piotra i Pawła. Przejazd do biblijnego miasta SALAMINA. Zobaczymy Klasztor św.Barbaby i miejsce jego pochówku. Przejazd do BELLA PAIS, aby zobaczyć ruiny średniowiecznego opactwa. Lunch. Czas wolny w porcie KYRENIA. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

8 DZIEŃ

Nocny transfer na lotnisko. Wylot do Warszawy o godz. 03:40. Przylot o godz. 06:15.

Copyright © 2012 DŚT Warszawa. All Rights Reserved