dśt-logo-kolory-01-removebg-preview

1 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 26.02.2023

 1. Rozpoczęliśmy Wielki Post, czterdziestodniową drogę do Paschy. Jest on zaproszeniem do głębszej i ufnej modlitwy. Zachęcamy do udziału
  w nabożeństwie Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 17.30.

 

 1. W dniach 21.02 – 01.03, w związku z rocznicą rosyjskiej napaści na Ukrainę, w wielu kościołach trwa 9-dniowa modlitwa (nowenna) w intencji sprawiedliwego pokoju w Ukrainie. W naszym kościele modlimy się w tej intencji w czasie Mszy świętej o godz. 17.00.
 2. Kościół w Polsce, za pośrednictwem Caritas Polska i Caritas diecezjalnych udzielił wsparcia w różnej formie ponad 2 mln ukraińskich uchodźców. Wartość pomocy w postaci udzielenia schronienia, posiłków, paczek żywnościowych i darów rzeczowych oraz wsparcia integracyjnego wyniosła ok. 337 mln zł. Od pierwszych dni wojny Caritas udziela wsparcia rzeczowego w Ukrainie, wysyłając transporty pomocy humanitarnej
  o wartości ok. 260 mln zł.

Po roku bohaterskiej obrony Ukrainy wojna trwa nadal, przynosząc kolejne ofiary i dalsze zniszczenia. Ukraińcy wciąż potrzebują naszej pomocy.
W dzisiejszą niedzielę (26.02) w kościołach w Polsce zbierane są środki finansowe na ten cel.
 Za pośrednictwem Caritas Polska, zostaną one przeznaczone na pomoc ofiarom wojny. Pieniądze można składać do skarbonek w kościele (z napisem: „Ukraina”) lub wpłacać na konto naszego kościoła (z dopiskiem: „Pomoc dla Ukrainy”).

 1. Rekolekcje wielkopostne w naszym Duszpasterstwie odbędą się
  w dniach 30.03 – 01.04 (od czwartku do soboty przed Niedzielą Palmową) o godz. 18.00. Rekolekcje głosić będzie ks. dr Andrzej Persidok.

 

 1. W dzisiejszą niedzielę (26.02) o godz. 18.00 zapraszamy na debatę „Więzi”: Reforma Kościoła, czy odrodzenie chrześcijaństwa. Debata wokół idei nowego Trydentu. Udział biorą: Sebastian Duda, Filip Flisowski, Zuzanna Radzik. Prowadzenie: Bartosz Bartosik. Transmisja debaty na kanale DŚT na YouTube.

Ta strona wykorzystuje ciasteczka dla celów statystycznych; prawdopodobnie nie masz nic przeciwko temu, ale pamiętaj, że zawsze możesz wyłączyć pliki cookies, korzystając z ustawień przeglądarki.