dśt-logo-kolory-01-removebg-preview

3. Niedziela adwentu – 17.12.2023

  1. W czwartek, 14 grudnia 2023 roku, zmarł w wieku 82 lat, z tego w kapłaństwie 53 lata, śp. Ksiądz Prałat dr Wiesław Aleksander NIEWĘGŁOWSKI.

Duszpasterz kościołów warszawskich: Nawiedzenia NMP i akademickiego św. Anny oraz pozawarszawskich: Raszyn i Warka; budowniczy i wieloletni rektor kościoła środowisk twórczych św. Andrzeja Ap. i św. Alberta Chmielowskiego w Warszawie; krajowy duszpasterz środowisk twórczych, przedstawiciel ds. kultury w Akcji Katolickiej Archidiecezji Warszawskiej oraz dyrektor programów katolickich TVP Warszawa. Zmarł w domu rodzinnym w Zbuczynie.Msza święta pogrzebowa zostanie odprawiona 18 grudnia 2023 (poniedziałek), o godz. 12.00, w kościele św. Stanisława Biskupa Męczennika w Zbuczynie, po czym nastąpi złożenie Ciała do grobu rodzinnego na miejscowym cmentarzu.


  1. a tydzień, w 4. Niedzielę Adwentu, wypada Wigilia Bożego Narodzenia. Zapraszamy na Msze św. o godz. 10.30 i 13.00.

NIE BĘDZIE MSZY ŚW. O GODZ. 17.00. O północy zapraszamy na Pasterkę.


  1. Ogłoszenia kulturalne:

  • W dzisiejszym Wieczorze Kameralnym „Gloria in excelsis Deo” o godz. 18.00 będziemy mogli usłyszeć utwory J.S. Bacha, L.v. Beethovena, Piazzoli, F. Kreislera w wykonaniu Pawła Radzińskiego – skrzypce
    i Antoniego Lichomanowa – fortepian. Wystąpią też: Lenka i Gabriel Maciąg.

Ta strona wykorzystuje ciasteczka dla celów statystycznych; prawdopodobnie nie masz nic przeciwko temu, ale pamiętaj, że zawsze możesz wyłączyć pliki cookies, korzystając z ustawień przeglądarki.