dśt-logo-kolory-01-removebg-preview

Najświętszej Trójcy – 26.05.2024

  1. Słowo naszego Biskupa, kardynała Kazimierza Nycza:

 „Przed nami bardzo ważny tydzień w roku liturgicznym. W czwartek, 

30 maja w uroczystość Bożego Ciała, będziemy czcić Najświętszy Sakrament idąc w procesji eucharystycznej do czterech ołtarzy z archikatedry na plac Piłsudskiego. W niedzielę, 2 czerwca przeżyjemy kolejny Dzień Dziękczynienia. Chcemy uwielbić Pana Boga w Jego Opatrzności, dziękować Mu, zawierzyć nas samych, nasze rodziny, parafie, wioski i miasta, naszą ojczyznę. W tym roku wprowadzimy do świątyni i dołączymy do pocztu świętych i błogosławionych relikwie św. Królowej Jadwigi jako znak jej obecności i aktualności, zwłaszcza
w sprawach troski o naukę, o ubogich i biednych. (…)

Siostry Służebniczki NMP będą dziękować za 25 lat beatyfikacji ich założyciela bł. Edmunda Bojanowskiego. To świetlany przykład troski o wychowanie, o dzieci i ubogich pozbawionych możliwości należnej im opieki. W tym dniu wspominamy także bł. ks. Jerzego Popiełuszkę w roku 40-lecia jego męczeńskiej śmierci. Na te dwie uroczystości: Boże Ciało o godz. 10:00 i Dzień Dziękczynienia o godz. 12:00 zapraszam mieszkańców Warszawy i całej archidiecezji. Mszy świętej sprawowanej 2 czerwca w Świątyni Opatrzności Bożej będzie przewodniczył i kazanie wygłosi kard. Grzegorz Ryś, metropolita łódzki. Proszę również o udział w procesji na trasie między placem Piłsudskiego a Świątynią Opatrzności Bożej w godzinach od 8:00  do 12:00. Ufam, że w ten sposób umocnimy nasz związek z Kościołem i powierzymy nasze codzienne sprawy Bogu i Jego świętej Opatrzności.

Zapraszam wszystkich tym serdeczniej, że jest to ostatnie takie zaproszenie
w moim biskupim posługiwaniu  w Warszawie.”


  1. W najbliższy czwartek (30.05) obchodzimy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W związku z centralną procesją Bożego Ciała nie będzie w naszym kościele Mszy św. o godz. 10.30. Zapraszamy o godz. 13.00 i 17.00.

 

  1. Zapowiedzi kulturalne:

 

  • Dziś (26.05) o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie autorskie z Bogdanem Białkiem wokół wydanego niedawno jego tomiku wierszy „Ostatni Hiob”.
    O Ostatnim Hiobie, o biblijnym Hiobie i o Hiobie w każdym z nas rozmawiać będą Anna Dodziuk van Kooten, Barbara Strzałkowska, Krzysztof Dorosz, a wszystko to w pięknej artystycznej oprawie Mai Komorowskiej, Anny Karpowicz i Sławomir Hollanda.

Ta strona wykorzystuje ciasteczka dla celów statystycznych; prawdopodobnie nie masz nic przeciwko temu, ale pamiętaj, że zawsze możesz wyłączyć pliki cookies, korzystając z ustawień przeglądarki.