dśt-logo-kolory-01-removebg-preview

Zesłanie Ducha Świętego – 28.05.2023

  1. Dziś Niedziela Pięćdziesiątnicy. Kończy się okres pięćdziesięciu dni paschalnych. Wspominamy dziś zesłanie daru Ducha Świętego na apostołów, początki Kościoła oraz jego posłania do wszystkich narodów.                                                                                                                            
  2. W przyszłą niedzielę (04.06) przypada XVI Święto Dziękczynienia, obchodzone pod hasłem: „Dziękujemy za czyniących pokój”. O godz. 12.00 w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie rozpocznie się uroczysta Msza święta dziękczynna.

W liście, zapraszającym do wspólnego świętowania, Kardynał Kazimierz Nycz napisał:

Pragniemy podziękować Darczyńcom i powiedzieć, że od siedmiu lat świątynia spełnia swoje zadania jako sanktuarium, parafia i miejsce ważnych uroczystości. (…) Trwa wykończenie świątyni głównej, która pięknieje z każdym rokiem. Ufamy, że na Święto Dziękczynienia poświęcimy nowy wystrój prezbiterium, gdzie Zmartwychwstanie Chrystusa będzie tematem wiodącym.

 

  1. Wydarzenia kulturalne:
  • W dzisiejszą niedzielę (28.05) o godz. 18.00 zapraszamy na Majowy Wieczór Kameralny. Wystąpią: Maja Dzierżawska, Marcel Groblewski, Alicja Jara, Agnieszka Nawrot, Magdalena Rzechowska, Aleksandra Szopa, Magdalena Szczepanowska – skrzypce; Aleksandra Dallali, Krzysztof Stanienda – fortepian. W programie: Telemann, Janáček, Nin, Wajnberg, Ravel, Igudesman. Opieka artystyczna: prof. Magdalena Szczepanowska.
  • W przyszłą niedzielę (04.06) o godz. 18.00 zapraszamy na Wieczór Kameralny „Przed debiutem w Carnegie Hall”. Wystąpią: Lenka Maciąg – skrzypce, Gabriel Maciąg – skrzypce. Współudział: Paweł Radziński – skrzypce, Janusz Grzelązka – fortepian. W programie koncertu: Vivaldi, Paganini, Mozart, Beethoven.

Ta strona wykorzystuje ciasteczka dla celów statystycznych; prawdopodobnie nie masz nic przeciwko temu, ale pamiętaj, że zawsze możesz wyłączyć pliki cookies, korzystając z ustawień przeglądarki.