dśt-logo-kolory-01-removebg-preview

Zmarł ks. Wiesław Niewęgłowski

W wieku 82 lat zmarł ks. Wiesław Aleksander Niewęgłowski, wieloletni duszpasterz środowisk twórczych. W kapłaństwie przeżył 53 lata.
Ksiądz Wiesław Aleksander Niewęgłowski urodził się 11 lipca 1941 roku w Zbuczynie w diecezji siedleckiej. Święcenia kapłańskie przyjął 24 maja 1970 roku z rąk kardynała Stefana Wyszyńskiego w bazylice archikatedralnej św. Jana Chrzciciela w Warszawie.
Jako wikariusz posługiwał w parafiach warszawskich, m.in. w kościele akademickim św. Anny oraz w parafii Nawiedzenia NMP na Nowym Mieście, oraz pozawarszawskich – w Raszynie i Warce.
 
Był krajowym duszpasterzem środowisk twórczych, przedstawicielem ds. kultury w Akcji Katolickiej Archidiecezji Warszawskiej oraz dyrektorem programów katolickich Warszawskiego Ośrodka Telewizyjnego.
Od 1997 roku był rektorem ośrodka duszpasterstwa środowisk twórczych św. Alberta Chmielowskiego i św. Andrzeja Apostoła przy pl. Teatralnym w Warszawie. Był również budowniczym kościoła dla twórców i od 2003 roku kustoszem relikwii św. Andrzeja Apostoła.
W 1994 roku otrzymał godność kapelana Jego Świątobliwości, a w 2006 roku – prałata honorowego Jego Świątobliwości.
Był członkiem Zakonu Bożego Grobu w Jerozolimie – bożogrobców.
 
ZGODNIE Z WOLĄ KS. WIESŁAWA, MSZA ŚW. POGRZEBOWA ODBĘDZIE SIĘ W KOŚCIELE PARAFIALNYM W ZBUCZYNIE W PONIEDZIAŁEK, 18.12.2023 r. O GODZ. 12.00 (od godz. 11.00 czuwanie modlitewne). PO NIEJ, POCHOWANY ZOSTANIE W RODZINNYM GROBIE NA PARAFIALNYM CMENTARZU W ZBUCZYNIE.
 
W DUSZPASTERSTWIE ŚRODOWISK TWÓRCZYCH BĘDZIEMY SIĘ ZA NIEGO MODLIĆ W NIEDZIELĘ, 17.12 NA MSZY O GODZ. 10.30.

Ta strona wykorzystuje ciasteczka dla celów statystycznych; prawdopodobnie nie masz nic przeciwko temu, ale pamiętaj, że zawsze możesz wyłączyć pliki cookies, korzystając z ustawień przeglądarki.